5 põhjust, miks sa ei suuda õhtul uinuda

Oleme kõik aeg-ajalt tundnud, kuidas keha on väsinud, aga uni ei taha ega taha peale tulla. Enamasti on see mööduv nähtus ega vääri suuremat tähelepanu. Kui probleem kestab aga pikemat aega, võib asi olla unetu korrigeerimist vajavad elustiilis. Loetlesime siinkohal üles 5 enamlevinumat põhjust, miks paljud meist õhtuti uinuda ei suuda. 

1. Ebakorrapärane unegraafik

Inimesed, kes ei lähe magama ega ärka iga päev enam-vähem samal ajal, ei saa paratamatult puhatud sellisel määral nagu nende keha ja vaim vajavad. Ka liiga hilisel ajal päevase uinaku tegemine võib meie keha unerütmi sassi ajada. Korrapärane unegraafik mõjutab meie keha sisemist kella, nii et tunneme end igal õhtul juba samal ajal unisena ning saame kergemini magama jääda ja kosutavat und magada.

2. Kokkupuude ekraanivalgusega

Pärast tööpäeva on sageli lõõgastav teleka ees istuda või nutitelefoni sukelduda, kuid õhtul sinise valguse käes viibimine võib meie unetsüklit märgatavalt häirida, kuna pärsib und soodustava hormooni melatoniini tekkimist. Lisaks stimuleerib televiisori või sotsiaalmeedia vaatamine ajutegevust, mis äratab meid hoopiski rohkem üles.

3. Kofeiin

On üsna ilmselge, et kohvi või energiajooke vahetult enne voodisseminekut tarbida pole mõistlik. Samas ei teata sageli, kui kaua kofeiin meie kehas tegelikult veel peale viimase tassi kohvi joomist püsib – selleks ajaks võib olla koguni kuni 10 tundi. Seega tuleks kohvisõpradel meeles pidada, et peale pärastlõunat kofeiinijooke enam juua ei tasu.

4. Stress

Era- või tööelu sündmustest tulenev stress ja muretsemine võivad meilt öösiti kahjuks väga palju unetunde röövida. Ülemõtlemine, ärevus või lihtsalt stress asjade pärast, mida me ei saa muuta, võivad põhjustada kroonilist stressi ja unehäireid. Sageli hakkame mõtlema ja püüdma lahendada oma muresid just voodis enne magama jäämist ning märkamatult ongi igasugune uni kadunud. Parim, mida selle vastu teha, on takistada end vahetult enne und muredele mõtlemast ning suunata oma mõtted millelegi rahustavalt. Stressi vastu võib proovida ka näiteks joogat või mediteerimist.

5. Hiline treening

Õhtuti võib sageli olla meie ainus aeg päeval liikuda, ent liiga hilisel kellaajal trenni tegemine mõjub meie kehale siiski pigem halvasti kui hästi. Trenn häirib meie pulsisagedust – üht peamistest teguritest, mis unetsüklit mõjutab. Lisaks vabastab treenimine stressihormoone ja mõjub kehale üldiselt ülestimuleerivalt.

Hilisõhtune rahulik jalutuskäik koeraga ei ole kindlasti asi mille pärast muretsema peaks, kuid raskemat trenni peaks kindlasti vältima vähemalt kolm tundi enne uinumisaega.

Sleepwelli voodis on igal ööl uni magus ja kosutav. Tutvu meie toodetega siin. Kui Sul on tekkinud mõni küsimus, mis jäi käesolevas postituses vastamata, võid julgelt meiega ühendust võtta ka läbi Facebooki või Instagrami

SULLE VÕIB KA MEELDIDA

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga