Miks on kattemadrats vajalik ning kuidas seda valida?

Kattemadrats on voodi komponent, millele pööratakse sageli kahjuks vähe tähelepanu, kuid on väga oluline osa mugava aseme loomisel. Sellest, miks on kattemadratsid vajalikud ning kuidas erinevate mudelite ja materjalide seast endale õige valida, räägime käesolevas postituses.

Millist väärtust loob kattemadrats?

  • Lisamugavus – kattemadratsiga on voodis oluliselt mugavam magada kui ilma selleta. Lisaks aitab kattemadrats ühtlustada ka võimalikke ebatasasusi voodis. Näiteks on enamik lahtikäivaid diivanvoodeid ilma kattemadratsita küllaltki ebamugavad ning vahed ja konarused selle osade vahel väga hästi tunda. Kattemadratsit kasutades pole neid aga tundagi ja voodi on keha all ühtlaselt mõnus ja mugav. Kattemadratsi alla on väga hõlbus ka aluslina servasid keerata.
  • Hügieen – kattemadrats kaitseb alusmadratsit. Kattemadratsit on võimalik palju kergemini puhastada kui suurt alusmadratsit. Kõikidel Sleepwelli valikust leitavatel kattemadratsitel on võimalik kate eemaldada ja seda puhastada, enamikku neist pesumasinas 40- või isegi 60-kraadises vees. Lisaks on kattemadratsi välja vahetamine vajadusel väiksem investeering kui uue alusmadratsi soetamine. Kui tunned aga, et kattemadrats on Sinu maitse jaoks liiga paks, pakume oma valikus ka õhemaid madratsikaitseid, mis on pestavad ning aitavad alusmadratsit puhtana hoida.
  • Madratsi eluea pikendamine. Kattemadratsi kasutamine alusmadratsi peal aitab ära hoida madratsi enneaegset äravajumist, sest võtab osa magaja keharaskusest n-ö enda peale ja tõenäosus, et alusmadrats rohkem raskust saavatest punktidest lohku vajub, on väiksem.
  • Võimaldab reguleerida alusmadratsi jäikust. Kui oled soetanud alusmadratsi, mis tundub mõnenädalase kasutamise järel ikkagi vale jäikusega, on võimalik olukorda parandada ka sobiva kattemadratsiga. Sleepwelli valikust leiab kattemadratsi igaüks – pakume nii väga pehmeid kui eriti jäikasid kattemadratseid ning kõike, mis sinna vahele jääb.

Kattemadratsite erinevad jäikused

Oleme klientidele abiks pannud kokku ka väikese nimekirja meie kattemadratsitest, alustades kõige pehmemast, lõpetades kõige jäigemaga. Siinjuures tasub aga meeles pidada, et jäikuse tunnetus on sageli väga subjektiivne. Soovitame kõigile oma klientidele alati ise poodi koha peale kattemadratsit proovima minna, et omale sobivaim toode leida.

Sisumaterjalid

Kõigis Sleepwelli kattemadratsites on kasutusel kvaliteetsed materjalid ning nendes kasutatav kangas ja vatiin vastavad rahvusvahelisele Öko-Tex 100 standardile. Räägime mõnest põnevamast materjalist ka veidi lähemalt.

  • Vaieldamatult kõige pehmem materjal Sleepwelli kattemadratsivalikus on Serene™ See moodustab keha ümber pehme ja mõnusa vormi, tagades nii lihaste ja luustiku maksimaalse lõdvestuse. Serene™ poroloon on oma omadustelt sarnane visco– ehk mäluporolooniga, kuid ta ei „hangu“ madalamatel temperatuuridel, säilitades oma head omadused ka jahedas.
  • Neile, kes otsivad võimalikult naturaalset materjali, soovitame tavaliselt lateksist valmistatud tooteid. TOP Latex ja TOP Latex Lux kattemadratsite koostises on loodusliku kautšukipuu mahlast lateks, mis on elastne ja vastupidav ning ei lase tolmulestadel paljuneda. Lisaks on nendes toodetes kasutatav lateks ka perforeeritud, ehk materjali sees olevad väikesed augud aitavad kaasa paremale õhuringlusele ning aitavad sellega ära hoida öist higistamist.
  • Inimesele, kes otsib aga tõeliselt jäika magamisaset, on kõige parem valik kookosest kattemadrats TOP Coco. Selle kattemadratsi sisuks on naturaalsetest kookospähkli kiududest valmistatud kiht, mis muudab kogu voodi pinna märgatavalt jäigemaks. Tänu materjali kiulisele struktuurile ei hakka keha higistama, kuna õhk saab kattemadratsi sees vabalt liikuda.

Kattemadratsi katted

Lisaks kattemadratsi peamisele sisumaterjalile tasub kattemadratsi valimisel jälgida ka selle katte materjali ja töötlust ning pesemisvõimalusi.

Näiteks allergikutele on Sleepwelli valikus pakkuda mitmeid kattemadratseid, millele on oma tunnustuse andnud ka Eesti Allergialiit ning mille katted on masinpestavad 60-kraadises vees.

Peale selle on TOP Latex Lux ja TOP HR-foam Plus kattemadratseid võimalik tellida ka mööblikangast servaga, et kattemadrats sobituks ideaalselt voodiraami ja peatsiga. Hetkel on meie valikus kokku enam kui 70 kangast, mille seast sobivaim valida.

Mõõdud

Sleepwelli kattemadratsid on saadaval standardmõõtudena 80×200, 90×200, 120×200, 140×200, 160×200 ja 180x200cm suurustes. Kuid oleme mõelnud ka teistes mõõdus voodite omanikele ning lisaks standardmõõtudele on paljusid meie tooteid võimalik tellida ka erimõõdus. Erimõõtudes toodete tellimist puudutava info leiad siit.

SULLE VÕIB KA MEELDIDA

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga